dr n. med.

Ewa Walacik-Ufnal

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Tytuł specjalisty psychiatry uzyskała w 2006 r. Jest certyfikowanym ekspertem medycyny snu. Od 2013 r. jest terapeutą poznawczo-behawioralnym. W 2015 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Specjalizacje

Lekarz, specjalista psychiatra, psychoterapeuta, ekspert medycyny snu.

Kwalifikacje

W zawodzie psychiatry pracuje od 2001 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą (Szpital Nowowiejski w Warszawie, Szpitale Psychiatryczne grupy Priory w Wielkiej Brytanii).

Przez wiele lat pracowała w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu w Warszawie. W 2006 r. uzyskała certyfikat ukończenia kursu medycyny snu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem a następnie certyfikat ukończenia kursu EEG. Te umiejętności pozwalają na szeroką diagnostykę zaburzeń snu łącznie z opisywaniem nocnych badań snu wykonywanych w pracowni polisomnograficznej. Prowadziła grupową terapię poznawczo-behawioralną bezsenności. Ta metoda jest obecnie uznawana za pierwszoplanowe leczenie bezsenności.

Przez wiele lat współpracowała z Kliniką Psychiatryczną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorką publikacji naukowych z zakresu medycyny snu. W 2015 r. obroniła pracę doktorską z zaburzeń snu.

Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Zajmuje się

 

  • Zaburzeniami snu.
    Posiada doświadczenie w diagnostyce i leczeniu bezsenności, nadmiernej senności, zespołu niespokojnych nóg, parasomnii (somnambulizmu, lęków nocnych, koszmarów sennych), zaburzeń rytmu snu i czuwania i innych zaburzeń snu.
  • Zaburzeniami psychicznymi tj.: depresyjnymi, lękowymi, związanymi ze stresem, nadużywaniem leków nasennych i in.
  • Prowadzi krótkoterminową terapię poznawczo-behawioralną bezsenności

Ten specjalista przyjmuje w placówkach

MYŚLIBORSKA, WARSZAWA, Poradnia Przyszpitalna - Myśliborska

ul. Myśliborska 44
03-185 Warszawa

ZADZWOŃ

ZADZWOŃ

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.