dr hab. n. med.

Dominik Strzelecki

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Jest i specjalistą psychiatrii oraz Kierownikiem Kliniki Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych UM w Łodzi. Pełni rolę Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Psychiatrii dla Województwa Łódzkiego.

Specjalizacje

Psychiatria dorosłych

Kwalifikacje

Od początku pracy związany z Kliniką Zaburzeń Afektywnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, szczególnie interesuje się patogenezą i leczeniem schizofrenii oraz zaburzeń afektywnych. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2005 roku na podstawie wyników badań dotyczących działania glicyny w schizofrenii. Dalsze badania modulacji układu glutaminianergicznego u pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii prowadzone w ramach grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego a następnie Narodowego Centrum Nauki zaowocowały uzyskaniem stopnia doktora habilitowanego w 2016 roku.

Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych w polskich oraz zagranicznych czasopismach naukowych. Aktywnie uczestniczył w licznych konferencjach i kongresach naukowych w kraju i za granicą. W lipcu 2010 roku odbył szkolenie na letniej szkole psychofarmakologii ECNP (European College of Neuropsychopharmacology) w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii. Jest członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zajmuje się

  • zaburzeniami afektywnymi (depresyjnymi, dwubiegunowymi)
  • schizofrenią i innymi psychozami
  • zaburzeniami lękowymi (lęk paniczny, uogólniony, fobia społeczna i inne)
  • zaburzeniami związanymi ze stresem

Ten specjalista przyjmuje w placówkach

OBYWATELSKA, ŁÓDŹ, Centrum Zdrowia Psychicznego

ul. Obywatelska 100
94-104 Łódź

ZADZWOŃ

ZADZWOŃ

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.